05

lipiec

Charytatywnie: Złombol 2024

W ostatni weekend czerwca 2024, w Chorzowie rozpoczęła się kolejna (już 18-ta) edycja charytatywnego rajdu pojazdów, których historia powiązana jest z czasami PRL’u czyli ZŁOMBOL. O samym pomyśle, celach i założeniach ZŁOMBOL’u można dowiedzieć się na stronie poświęconej wydarzeniu.

Również w tej edycji udział wzięła załoga Gniazda Piratów Team, którą od dłuższego czasu współtworzy jeden z pracowników naszego oddziału Lotnisko. Również od kilku lat DIERA wspiera tę załogę, a poprzez to szlachetną inicjatywę pomocy dzieciom z domów dziecka.

Tegoroczna edycja miała wyznaczoną metę w Norwegii (Atlantic Road), gdzie po 5 dniach jazdy, krętych dróg, promowych przepraw, pięknych acz surowych krajobrazów a także usterek, napraw, determinacji, trudnych wyborów i przejechanych niespełna 3.000 kilometrach, udało się dojechać również wspieranej przez nas załodze.

Jak co roku w tej imprezie wyznaczony był tylko cel i czas dojazdu, cała reszta to organizacja, zaangażowanie, inicjatywa ludzi, którzy samodzielnie muszą podołać wyzwaniu (z ewentualnym wsparciem innych załóg uczestniczących) i przykładają się do tego, aby nie pozostawić samych sobie dzieciaków, które potrzebują naszej pomocy i zaopiekowania.

Jako DIERA jesteśmy dumni, że poprzez udział „naszych ludzi” i wsparcie finansowe możemy współuczestniczyć w takiej imprezie i dołożyć cegiełkę do realizacji planów fundacji, w skład których wchodzą:

  • pomoc psychologiczna; terapie indywidualne, terapie grupowe, superwizje dla wychowawców, mieszkanie usamodzielniające w Krakowie
  • wyjazdy na: wycieczki, obozy, kolonie, ferie, wyjazdy klubowe (w ramach indywidualnych zainteresowań)
  • spełnianie marzeń „szyte na miarę”; kurs prawa jazdy, kurs językowy, sprzęt sportowy, prenumeraty ukochanej gazety, prezent z okazji ważnego wydarzenia….

Wspieranie ZŁOMBOL’u jest jedną z naszych corocznych inicjatyw pomocy charytatywnej, która niezmiennie daje nam radość z pomagania i działania na rzecz najbardziej potrzebujących.

1000018876
1000018875
1000018877
WRÓĆ