Dlaczego warto korzystać z transportu morskiego?

Transport morski ma długą historię. W starożytności towary i ludzi przewożono tylko drogą wodną. Wiele się zmieniło od tamtych czasów, bo mamy więcej możliwości transportowania ładunków, ale nadal statki i promy odgrywa znaczącą rolę w dostarczaniu towarów do klientów.  Eksport drogą lądową i powietrzną byłby niekiedy niemożliwy, gdyby nie szlak morski.

Dlaczego transport morski jest popularny?

Transport morski jest stary jak handel. W starożytności nie było innej możliwości przewożenia towarów w celu ich odsprzedaży jak statkami. Przez wieki sytuacja ulegała zmianie, bo doszły tory kolejowe i drogi, a dodatkowo przestrzeń powietrzna, więc dziś mamy wiele więcej możliwości dostarczania ładunków, ale wciąż niezwykle popularny jest transport morski. Przewóz towarów wielkogabarytowych, o dużej wadze za ocean, byłby wręcz niemożliwy, gdyby nie statki i promy. Chociaż dostarczanie ładunków trwa zdecydowanie dłużej niż drogą lądową i powietrzną, to i tak firmy korzystają z tej formy, ponieważ ma wiele zalet. Specjalnymi statkami zwanymi frachtowcami przesyłki bezpiecznie docierają do portów we wszystkich zakątkach świata. To wymaga oczywiście odpowiedniej logistyki. Organizacją transportu w Polsce zajmuje się spedycja krajowa i międzynarodowa DIERA w Warszawie.

Dlaczego warto korzystać z transportu morskiego?

Transport morski dociera wszędzie i z każdym ładunkiem, nawet niebezpiecznym. Dlatego jest chętnie wykorzystywany przy eksporcie i imporcie. Zaletą tej formy przewozu jest duża ładowność statków, którą są w stanie pomieścić ogromną ilość kontenerów, co niemożliwe byłoby w pozostałych środkach transportu. Dzięki temu usługa przewozu jest opłacalna. Kontenerowiec płynie nawet kilka tygodni, więc produkty żywnościowe o krótkiej przydatności do spożycia, nie powinny być transportowane. Pomimo kilku wad, przewożenie towarów drogą morską jest bezpieczniejsze niż lądową i powietrzną, ponieważ nie musimy obawiać się kradzieży.

DIERA - Spedycja krajowa
i międzynarodowa

Szeroki wachlarz usług z zakresu spedycji krajowej oraz międzynarodowej zapewnia oddział firmy DIERA z Warszawy.
Na życzenie Klientów podejmujemy się organizacji międzynarodowych przewozów całopojazdowych i częściowych, a ponadto zajmujemy się transportem drobnicowym. Oferujemy regularne połączenia drobnicowe z większością krajów europejskich.

Jako doświadczona firma spedycyjna organizujemy i obsługujemy dedykowane projekty transportowo-logistyczne oraz zarządzamy łańcuchem dostaw.

DIERA., 03-828 Warszawa,
ul. Mińska 63 A
Faks: +48 (22) 6706 903