20

kwiecień

Jakie są różnice między spedycją a transportem?

Spedycja zajmuje się organizowaniem transportu i odgrywa bardzo ważną rolę w branży. Firma transportowa natomiast dysponuje odpowiednimi samochodami z naczepami, którymi zatrudnieni przez nią kierowcy, dostarczają towary we wskazane miejsca przed spedytorów.

Jakie są różnice między spedycją a transportem?

Spedycja zajmuje się organizowaniem przewożenia ładunków na zlecenie klientów. Świadczy kompleksowe usługi, takie jak: planowanie transportu, wypełnianie dokumentów i pośrednictwo handlowe. Jest procesem, ułatwiającym firmom transportowym funkcjonowanie na rynku krajowym i międzynarodowym. Spedytorzy zajmują się organizowaniem załadunków, przeładunków, rozładunków, przemieszczeniem przesyłek do miejsca docelowego, w kraju lub za granicą. Muszą tak ustalać trasy kierowcom, żeby transport był opłacalny dla firmy przewozowej. Natomiast transport polega na dostarczeniu towaru do odbiorcy samochodem, samolotem, koleją lub statkiem. Firma zajmująca się przewożeniem ładunków otrzymuje zlecenia od spedycji i musi się z nich wywiązać.  Często przewoźnicy zatrudniają pracowników, którzy współpracują ze spedytorami zagranicznymi, dzięki czemu, działalność jest opłacalna zarówno dla firmy transportowej, jak i samych klientów.

Jakie rozwiązania spedycyjne są najbardziej opłacalne?

Kompleksowa obsługa z zakresu spedycji krajowej i międzynarodowej przynosi najlepsze efekty. Klienci mają różne potrzeby, więc spedytorzy muszą sprostać ich oczekiwaniom. Nie zawsze jest możliwe, żeby kierowca dostarczył cały ładunek w jedno miejsce. Większość ładunków jest drobnicowych. Spedycja krajowa i międzynarodowa — DIERA specjalizuje się w organizowaniu transportu w taki sposób, by kierowca zawsze dojechał na czas, nie łamiąc przepisów. Firma przyjmuje również zlecenia na dostarczanie przesyłek ponadgabarytowych oraz wymagających szczególnych i indywidualnych warunków, oraz niestandardowych procedur czy środków lokomocji.

WRÓĆ