Czym jest magazyn czasowego składowania?

Zgodnie z przepisami dotyczącymi sprowadzania towarów spoza Unii Europejskiej, po przekroczeniu zamówionych produktów przez granicę Rzeczypospolitej Polskiej, przedsiębiorca zobowiązany jest do uregulowania niezbędnych opłat i należności celnych. Nowy właściciel może jednak odłożyć to obciążenie w czasie, korzystając z magazynu czasowego składowania. Jak to działa?

Czym jest i jak działa magazyn czasowego składowania?

Magazyn czasowego składowania jest wyjątkowym miejscem przechowywania towarów. Na czym polega jego wyjątkowość? Do takiego magazynu trafiają produkty pozostające pod dozorem służb celnych i mogą w nim pozostawać przez 90 dni. W tym czasie właściciel ma do towarów kontrolowany dostęp, ale nie może ich przepakowywać, etykietować, ani konfekcjonować. Najczęściej powodem składowania produktów w takim miejscu jest konieczność uzupełnienia dokumentacji do zgłoszenia celnego, przeprowadzenia dodatkowych badań lub załatwienia brakujących formalności przy zawieszonych należnościach celno-podatkowych.

Dodatkowe zalety korzystania z magazynu

Magazyny czasowego składowania dysponują rampami przeładunkowymi i nowoczesnym sprzętem, który ułatwia przeładowywanie i transport oraz programem do ewidencjonowania ruchów magazynowych towarów. Ich właściciele oferują ponadto prawidłowe przechowywanie towarów oraz ich metkowanie, przepakowywanie i nakładanie znaków akcyzy. Korzystając z magazynów czasowego składowania, można również uzyskać tranzyt przesyłek do państw UE, bez konieczności wprowadzania towarów na polski obszar celny. Ich właściciele dają również możliwość odroczenia należności celno-podatkowych na nieograniczony czas składowania i zapewniają doradztwo w zakresie procedur celnych i handlowych.

DIERA - Spedycja krajowa
i międzynarodowa

Szeroki wachlarz usług z zakresu spedycji krajowej oraz międzynarodowej zapewnia oddział firmy DIERA z Warszawy.
Na życzenie Klientów podejmujemy się organizacji międzynarodowych przewozów całopojazdowych i częściowych, a ponadto zajmujemy się transportem drobnicowym. Oferujemy regularne połączenia drobnicowe z większością krajów europejskich.

Jako doświadczona firma spedycyjna organizujemy i obsługujemy dedykowane projekty transportowo-logistyczne oraz zarządzamy łańcuchem dostaw.

DIERA., 03-828 Warszawa,
ul. Mińska 63 A
Faks: +48 (22) 6706 903